Horolezecko expedičný klub Slovenský raj

Súčasní členovia

# Peter Frankovič
Trvalé bydlisko: Smižany

# Ing. Jarmila Frankovičová
Trvalé bydlisko: Smižany

# Mgr. Maroš Frankovič
Trvalé bydlisko: Smižany

# Štefan Hudák
Trvalé bydlisko: Tur. Teplice

# Vladimír Tompoš
Trvalé bydlisko: Smižany

# Marián Neupauer
Trvalé bydlisko: Sp. Nová Ves

# Jana Frankovičová
Trvalé bydlisko: Kotmanová

# Peter Hámor
Trvalé bydlisko: Hôrka

# Mária Hámorová
Trvalé bydlisko: Hôrka

# Zuzana Jenisová
Trvalé bydlisko: Machulince

# Peter Kvaššay
Trvalé bydlisko: Volkovce

# Jakub Struk
Trvalé bydlisko: Zlaté Moravce

facebook youtube

HEK Slovenský raj

Naše korene vedú od roku 1975, kedy ako 15 ročný som začal liezť na Tomášovskom Výhľade. V tej dobe sme mali možnosť založiť iba turistický oddiel, ktorý fungoval pod TJ Slovan Smižany. Činnosť bola zameraná na vysokohorskú turistiku a skalolezectvo.

Horolezecko expedičný klub Slovenský raj

Po rokoch sa nám to málilo, ale aj tak sa nedarilo založiť Horolezecký oddiel. Keď nezhody z vedením TJ pretrvávali, hranica sa už nedala udržať. Po roku 1996 nás členská schôdza TJ-futbalový oddiel prehlasoval a vyradil spod TJ bez finančného vyrovnania.
V tom čase sme už účinkovali v Himaláyach, kde sme ako prvý Slováci mali účasť na expedícii Mera Pick (prvovýstup urobili Japonci v roku 1976). Po návrate sme uvažovali čo ďalej. Rozhodli sa, že založíme Horolezecko-expedičný klub Slovenský raj Smižany.
Vytvoriť stanovy IČO-DIČo a registrácia na Ministerstve vnútra nám trvala ďalšie dva roky. Medzitým sme účinkovali vo svetových veľhorách.

Dňa 5.8.1998 sme oficiálne vznikli a od toho dna sa píše história horolezeckého klubu. Naša činnosť je pestrá, veď skoro každý rok sa zúčastňujeme horolezeckých expedícii do najvyšších hôr celého sveta. Náš klub má 12 členov a myslíme si, že dobre reprezentujeme obec, ako aj Slovensko. Aj touto cestou Vám chceme priblížiť našu činnosť.
Do skorého videnia v horách.

Peter Frankovič
Predseda klubu